Szlifowanie metalu

Szlifowanie

W gamie oferowanych przez Sacher usług znajduje się także obróbka ścierna stali i metali kolorowych za pomocą szlifierek. Ten rodzaj obróbki skrawaniem obejmuje zarówno szlifowanie powierzchni płaskich, jak również walcowych – firma realizuje obie te usługi. Techniki szlifierskie stosowane są najczęściej do obróbki elementów hartowanych oraz wykańczania elementów metalowych – walcowanych, kutych czy odlewanych. Podczas pracy wykorzystywane są najróżniejsze szlifierki: do płaszczyzn, do wałków i do otworów.

Szlifowanie metali – Obróbka ścierna metalu

Szlifowanie to jedna z wielu technik charakterystycznych dla procesu obróbki mechanicznej, która ma na calu wykończenie detali oraz nadanie odpowiedniej gładkości powierzchni danego elementu. Metoda to stosowana jest zazwyczaj w końcowych etapach skrawania metalowych powierzchni płaskich, walcowych lub otworów. W trakcie szlifowania wydzielane są duże ilości ciepła, które musi zostać skutecznie odprowadzone, gdyż może mieć ono negatywny wpływ na właściwości fizyczne szlifowanego materiału.

Park maszynowy Sacher wyposażony jest w szereg profesjonalnych i nowoczesnych narzędzi umożliwiających:

– szlifowanie precyzyjne CNC,

– szlifowanie aluminium i stali,

– szlifowanie blachy oraz metali kolorowych.

Szlifowanie CNC – Precyzyjna obróbka ścierna

Dzięki systemom sterowania CNC oraz wiedzy naszych wykwalifikowanych operatorów umożliwiamy automatyzację procesów produkcyjnych związanych z obróbką mechaniczną skrawaniem. Szlifowanie CNC jest w stanie zagwarantować najwyższą precyzję realizacji oraz powtarzalność, dzięki czemu nie trzeba martwić się niejednolitym wyglądem danej linii produktowej. Nasi specjaliści posiadają wszelkie niezbędne kwalifikacje oraz praktyczne doświadczenie, dzięki któremu są w stanie zrealizować dany projekt zgodnie z wytycznymi. Precyzyjna obróbka ścierna CNC cechuje się niezmiernie wysoką dokładność wymiarową, dużą stabilność odchyłek oraz niską chropowatością powierzchni. Systemy sterowania CNC nie bez przyczyny są jednym z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. To dzięki nim szlifowanie metalu przestało kojarzyć się z wielogodzinną pracą manualną oraz zróżnicowanym wyglądem obrabianych w ten sposób elementów.

Szlifowanie otworów

Profesjonalna szlifierka do otworów to jedno z wielu narzędzi dostępnych w parku maszynowym Sacher. Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań tego rodzaju maszynerii jest precyzyjne pasowanie wałków z otworami. Dzięki komputerowemu sterowaniu CNC proces ten staje się w pełni powtarzalny, co pozwala zredukować koszty wieloseryjnych produkcji. Precyzyjne szlifowanie wałków i otworów pozwala zminimalizować ryzyko uszkodzenia mechanizmów oraz uzyskać pożądaną chropowatość powierzchni i zgodność kształtowo-wymiarową. Dzięki wiedzy i doświadczeniu fachowców z Sacher można skutecznie wyeliminować nawet najdrobniejsze niedoskonałości komponentów. Jest to niezmiernie istotne nie z punktu widzenia estetyki, ale mechaniki, ponieważ w oszlifowanej formie będą one lepiej współpracować z innymi elementami danej konstrukcji czy mechanizmu.

Szlifowanie wałków

Kołowa szlifierka do wałków to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań technicznych w zakresie mechanicznej obróbki prętów i walców. Konstrukcja tego rodzaju maszyny różni się w dużym stopniu od pozostałych narzędzi, które wykorzystywane są do szlifowania otworów lub powierzchni płaskich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientom, wyposażyliśmy nasz park maszynowy w nie tylko tradycyjne i manualne narzędzia, ale przede wszystkim nowoczesne i profesjonalne szlifierki ze sterowaniem CNC. Sprzęt tego rodzaju ze względu na niemalże doskonałą powtarzalność procesów niezbędny jest do optymalizacji kosztów seryjnej produkcji danego komponentu oraz ujednolicenia jego wyglądu i właściwości.

Szlifowanie płaszczyzn metalowych

Szlifowanie powierzchni metalowych to jedna z wielu usług dostępnych w ofercie firmy Sacher, która realizowana przez wykwalifikowanych specjalistów. Nowoczesna i profesjonalna szlifierka do płaszczyzn pozwala zagwarantować uzyskanie pożądanej chropowatości szlifowanej powierzchni. Dzięki technologii sterowania CNC proces ten można zautomatyzować, dzięki czemu łatwiej jest zoptymalizować koszty masowej lub wieloseryjnej produkcji. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów oraz precyzji i powtarzalności CNC szlifowanie płaszczyzn nie musi wiązać się z ręczną obróbką mechaniczną.

Szlifowanie elementów metalowych

Metalowe komponenty składające się na mechanizm danej maszyny muszą ze sobą idealnie współgrać. Szlifowanie elementów metalowych to jedna z wielu usług, dzięki której uniknąć można problemów z dopasowaniem części. W procesie tym bardzo istotne jest odpowiednio skuteczne odprowadzenie ciepła, ponieważ w przypadku metalowych elementów może mieć ono wpływ na ich właściwości fizyczne. Stal jest tutaj doskonałym przykładem, ponieważ w zależności od stopu charakteryzować się może ona większą wytrzymałością, plastycznością albo kruchością.