OBRÓBKA METALI

obrobka skrawaniem cnc

Obróbka mechaniczna

Jednym z głównych elementów oferty Sacher jest obróbka skrawaniem stali, metali kolorowych, a także tworzyw sztucznych. Proces ten polega na usuwaniu z powierzchni obrabianego elementu naddatku materiału za pomocą jednego lub wielu ostrzy określonego narzędzia. W swojej ofercie firma Sacher posiada kilka rodzajów takiej obróbki: toczenie – zarówno toczenie konwencjonalne, jak i toczenie CNC – a także frezowanie CNC oraz szlifowanie powierzchni i szlifowanie kształtowe.

Profesjonalna obróbka skrawaniem

Kontrolowany proces usuwania naddatku materiału z powierzchni określonego elementu oraz nadawania mu pożądanego ostatecznego kształtu i rozmiaru to obróbka skrawaniem. Jest ona jedną z podstawowych usług świadczonych przez firmę Sacher. Do realizacji zadań z tego obszaru wykorzystujemy nowoczesny park maszynowy, obejmujący m.in. frezarki, tokarki, szlifierki i inne maszyny, dzięki którym możliwa jest precyzyjna obróbka metali.

Nasz doświadczony zespół specjalistów zapewnia profesjonalną obsługę zarówno małych zamówień, np. na pojedyncze sztuki komponentów, jak i dużych zleceń. Bez problemu poradzimy sobie z twardymi metalami, różnymi tolerancjami, a nawet trudnymi kształtami geometrycznymi. Obróbka skrawaniem CNC może być prowadzona na podstawie dostarczonych próbek, szczegółowych rysunków lub dokładnych modeli. Podejmujemy współpracę nawet w przypadku skomplikowanych, niestandardowych projektów. Od wielu lat dostarczamy naszym klientom kompletne i sprawdzone usługi obróbki skrawaniem.

Profesjonalna obróbka metali CNC – maksymalna precyzja specjalistycznego sprzętu

W przypadku m.in. prototypów i wielu części końcowych dokładność jest niezwykle ważnym aspektem obróbki metalu. Maksymalna precyzja oznacza, że klient otrzymuje część, która wygląda i działa dokładnie tak, jak ta wcześniej zaprojektowana – bez błędów oraz niedociągnięć, które mogą mieć wpływ na działanie mechaniczne komponentu. Dzięki rozwojowi specjalistycznych maszyn obróbka CNC stali nierdzewnej i wielu innych materiałów jest teraz dokładniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Operatorzy maszyn mogą dziś używać komputerów do programowania trajektorii narzędzia skrawającego z dokładnością do mikrometra, praktycznie eliminując niedokładności spowodowane błędem ludzkim. Dopóki maszyna CNC jest prawidłowo skonfigurowana, będzie skrawać elementy z dużą dokładnością i powtarzalnością. W naszej firmie korzystamy wyłącznie z wysokiej klasy urządzeń renomowanych producentów, które charakteryzują się niezawodnością, precyzją oraz najlepszym możliwym wyposażeniem.

Narzędzia stosowane do obróbki metali odgrywają kluczową rolę w jakości tworzonych części i wydajności produkcji. Muszą być w stanie utrzymać swoją wytrzymałość i twardość w podwyższonych temperaturach, mieć prawidłową geometrię, a także nie mogą pękać ani odpryskiwać. W firmie Sacher mamy odpowiednie urządzenia i narzędzia do profesjonalnej pracy z wieloma rodzajami elementów. Obsługą nowoczesnych maszyn do frezowania, toczenia, elektrodrążenia czy obróbki manualnej zajmują się wyszkoleni specjaliści. Dzięki temu połączeniu dostarczamy naszym klientom usługi CNC, które spełniają wszystkie oczekiwania.

Obróbka skrawaniem stali nierdzewnej i innych materiałów – kompleksowa oferta

W firmie Sacher, w zakresie obróbki skrawaniem, mamy doświadczenie z szeroką gamą metali. Pracujemy nawet z materiałami rzadkimi lub uznawanymi za szczególnie trudne. Nieustannie rozwijamy naszą ofertę, dostosowując ją do najnowszych właściwości metali. Dzięki temu efekty naszych działań zachowują najwyższą możliwą jakość i spełniają wszystkie wymagania inżynieryjne. W ofercie Sacher dostępna jest obróbka skrawaniem metali takich jak m.in.:

– aluminium,

– stal nierdzewna,

– miedź

– brąz i mosiądz,

– tytan,

– ołów.

Zajmujemy się również obróbką tworzyw sztucznych. Jednym z najważniejszych atutów naszej firmy jest szeroki zakres usług związanych z opracowywaniem przeróżnych materiałów dla wszystkich gałęzi przemysłu. Wśród klientów z wielu branż szczególnie popularna staje się dziś obróbka aluminium CNC oraz skrawanie stali nierdzewnej. Każdy etap naszego procesu produkcyjnego jest kontrolowany przez doświadczonych specjalistów, a wszystkie procedury operacyjne weryfikowane, monitorowane i stale udoskonalane.

Obróbka metali we współpracy z Sacher – dlaczego warto?

Dzięki profesjonalnemu wsparciu w produkcji elementów oraz części dla różnych zastosowań, nasi klienci skutecznie osiągają swoje cele sprzedażowe i produkcyjne. Celem firmy Sacher jest nawiązywanie długoterminowych i stabilnych relacji biznesowych, a także stałe doskonalenie zdolności produkcyjnych, poziomu technologicznego oraz wiedzy w takim zakresie jak np. obróbka CNC.

W naszej firmie korzystamy z wszystkich zalet, które oferuje dziś obróbka mechaniczna – a tych można wymienić całkiem sporo. Przede wszystkim nic nie stoi na przeszkodzie, by proces ten odbywał się w sposób ciągły bez żadnych przerw, więc może sprostać nawet bardzo dużemu zapotrzebowaniu na określone komponenty. Wymaga on również mniej pracy ludzkiej. W związku z rozwojem technologii obróbka skrawaniem staje się w dużej mierze zautomatyzowana, co czyni ją bardziej niezawodną, ale też tańszą. Ponadto proces ten zapewnia wysoką wydajność i doskonałej jakości produkty, wykonane z dokładnym odwzorowaniem wszystkich detali.

Korzystając w odpowiedni sposób z wymienionych atutów obróbki skrawaniem, można osiągnąć znaczną przewagę konkurencyjną w branży. Firma Sacher dostarcza swoim klientom opracowane za pomocą nowoczesnych maszyn części i komponenty, które spełniają wszystkie określone na początku każdej współpracy wymagania.