obróbka
mechaniczna

Obróbka mechaniczna

Jednym z głównych elementów oferty Sacher jest obróbka skrawaniem stali, metali kolorowych, a także tworzyw sztucznych. Proces ten polega na usuwaniu z powierzchni obrabianego elementu naddatku materiału za pomocą jednego lub wielu ostrzy określonego narzędzia. W swojej ofercie firma Sacher posiada kilka rodzajów takiej obróbki: toczenie – zarówno toczenie konwencjonalne, jak i toczenie CNC – a także frezowanie CNC oraz szlifowanie powierzchni i szlifowanie kształtowe.

Toczenie konwencjonalne

Działalność firmy Sacher w branży obróbki metali rozpoczęła się właśnie od tej usługi, realizowanej za pomocą tokarki manualnej. Jest ona świadczona do dziś. Toczenie konwencjonalne sprawdza się w przypadku mniej skomplikowanych detali, zwłaszcza wykonywanych jako pojedyncze sztuki. Przy takich zleceniach jest szybsze i efektywniejsze od toczenia CNC, gdyż nie wymaga czasochłonnego programowania maszyn. Zapewnia także możliwość natychmiastowych poprawek i modyfikacji.

Toczenie CNC

Metoda ta od kilkunastu lat umożliwia firmie Sacher wytwarzanie części i elementów o najbardziej skomplikowanych kształtach. Taka obróbka skrawaniem charakteryzuje się bardzo dużą precyzją oraz szybkością wykonania, gdyż wykorzystujemy do niej maszyny CNC, czyli posiadające komputerowe układy sterowania urządzeń numerycznych. Bazując na trójwymiarowych modelach zleconych do wykonania elementów, pracownicy firmy Sacher projektują na powierzchni metalu lub innego materiału ścieżki ruchu narzędzia, a sama obróbka odbywa się w sposób zautomatyzowany. Gwarantuje to nie tylko najwyższą jakość, ale przede wszystkim powtarzalność niemożliwą do osiągnięcia przy użyciu tokarki konwencjonalnej.

Frezowanie CNC

Podczas frezowania – w przeciwieństwie do obróbki metalu za pomocą tokarki – obrabiany element pozostaje nieruchomy, a poruszają się usuwające naddatek materiału krawędzie tnące maszyny CNC. Tego rodzaju obróbka skrawaniem gwarantuje wyjątkową dokładność i powtarzalność nawet przy wykonywaniu elementów i części o bardzo złożonych kształtach – tym bardziej, że do realizacji usług z zakresu frezowania CNC firma Sacher wykorzystuje nowoczesne maszyny marki Haas i Hermle.

Firma Sacher podejmuje się zleceń wymagających zarówno obróbki stali i metali kolorowych, jak również tworzyw sztucznych. Podczas wykonywania indywidualnych, precyzyjnych projektów szczególnym atutem są umiejętności i doświadczenie pracowników, potrafiących skutecznie i sprawnie wykorzystać możliwości nowoczesnych frezarek CNC – w tym możliwość obróbki elementów nawet w pięciu osiach jednocześnie, co pozwala na uzyskiwanie wyjątkowo skomplikowanych kształtów.

Szlifowanie

W gamie oferowanych przez Sacher usług znajduje się także obróbka ścierna stali i metali kolorowych za pomocą szlifierek. Ten rodzaj obróbki skrawaniem obejmuje zarówno szlifowanie powierzchni płaskich, jak również walcowych – firma realizuje obie te usługi. Techniki szlifierskie stosowane są najczęściej do obróbki elementów hartowanych oraz wykańczania elementów metalowych – walcowanych, kutych czy odlewanych. Podczas pracy wykorzystywane są najróżniejsze szlifierki: do płaszczyzn, do wałków i do otworów.