O firmie Sacher

Wysoko wykwalifikowani pracownicy i nowoczesna baza maszynowa, a także przeszło trzydziestoletnie doświadczenie i solidne podstawy zdobyte na manualnym sprzęcie – wszystko to sprawia, że firma Sacher ma ugruntowaną pozycję w europejskiej branży obróbkowej.

poznajmy się bliżej

Firma Sacher zajmuje się obróbką metali od ponad 30 lat. Specjalizuje się w obróbce skrawaniem: frezowaniu, toczeniu i szlifowaniu, świadczy także usługi w zakresie obróbki cieplnej i elektroerozyjnej. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu wykonuje bardzo szeroki asortyment produktowy.

W obróbce metali najważniejsza jest precyzja – nie ma tu miejsca na przypadkowość. Dlatego też cały proces produkcyjny Sacher od lat jest starannie planowany i doskonalony. Nawet najdrobniejsze elementy są analizowane i usprawniane, a każde zlecenie traktowane jest w sposób indywidualny.

Celem firmy Sacher jest dostarczanie klientom produktów najwyższej jakości. Jej osiągnięciu sprzyjają nieustanne inwestycje w park maszynowy i praca na nowoczesnym sprzęcie renomowanych marek: pionowych centrach obróbkowych, tokarkach CNC, elektrodrążarkach wgłębnych, wycinarkach drutowych i szlifierkach. Na wszystkich stanowiskach używane jest oprogramowanie CAM.

Sprzęt to jednak nie wszystko – ważny jest też profesjonalizm kadr. Pracownicy Sacher są zgranym zespołem wykwalifikowanych specjalistów – każdy z nich jest zarazem operatorem i programistą. Dzięki realizowaniu skomplikowanych projektów z bardzo różnych materiałów – stali, metali kolorowych czy tworzyw sztucznych – wszyscy posiadają nie tylko świetne przygotowanie teoretyczne, ale również bogate i wszechstronne doświadczenie praktyczne.

Firma Sacher od ponad 30 lat cieszy się zaufaniem partnerów i kontrahentów. Dokłada starań, by sprostać ich oczekiwaniom i realizować ambitne zlecenia najbardziej wymagających klientów.

MISJA

Firma Sacher gwarantuje klientom najwyższą jakość usług w dziedzinie mechanicznej, cieplnej i elektroerozyjnej obróbki stali, metali kolorowych i tworzyw sztucznych. Dba o innowacyjność, inwestując w nowoczesny park maszynowy, oraz o wykwalifikowane kadry, zapewniając pracownikom możliwości wszechstronnego rozwoju. W relacjach z kontrahentami z całej Europy stawia na wiarygodność i rzetelność, popartą precyzją i jakością wykonywanych produktów.

WIZJA

Firma Sacher dąży do nieustannego rozwoju technologicznego i rozbudowy parku maszynowego, by oferować klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania w dziedzinie obróbki metali. Dba także o stałe zwiększanie i poszerzanie kompetencji pracowników, wierząc, że to właśnie wyspecjalizowane i wiarygodne kadry są podstawą sukcesu w branży obróbkowej. Jego miarą jest renoma firmy na rynkach europejskich, a celem – rozbudowa bogatej sieci kontaktów biznesowych i ugruntowanie pozycji wiodącego dostawcy wyspecjalizowanego oprzyrządowania dla czołowych firm z całego kontynentu.

HISTORIA

Początek działalności Sacher. Firma zaczyna od realizowania zleceń lokalnych przedsiębiorców za pomocą tokarki manualnej. Konsekwentnie powiększa park maszynowy o kolejne urządzenia manualne, przybywa jej pracowników i klientów.

1989

Zakup pierwszej obrabiarki CNC marki Haas. Nowy sprzęt stanowi przełom technologiczny, a także poszerza zakres i podnosi jakość oferty.

2005

Zainteresowanie usługami firmy Sacher rośnie, w parku maszynowym pojawia się więc tokarka CNC.

2007

Firma rozwija się intensywnie i potrzebuje dodatkowej przestrzeni. Zapada decyzja o zakupie terenu w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Podstrefie Bolesławiec.

2008

Początek budowy nowoczesnej hali produkcyjnej z zapleczem biurowym i socjalnym, do której firma przeprowadza się w kolejnym roku.

2009-2010

Zakup maszyn do obróbki EDM poszerza ofertę Sacher o obróbkę elektroerozyjną.

2012

Kolejny etap unowocześniania parku maszynowego: zakup frezarki CNC Haas VF-2, szlifierki do płaszczyzn oraz przebijarek Accutex. Dzięki tym ostatnim urządzeniom zakres usług firmy powiększa się o wykonywanie głębokich otworów o bardzo małych średnicach.

2013-2014

Budowa drugiej hali. Produkcja rusza w niej w listopadzie 2015 roku.

2014-2015

Park maszynowy Sacher powiększa się o kolejną elektroerozyjną wycinarkę drutową Mitsubishi Electric serii MV, dwuwrzecionową tokarkę CNC Haas DS30SSY oraz centrum obróbcze Hermle C400.

2016-2017

Zakup nowoczesnych pieców do próżniowej obróbki cieplnej wzbogaca ofertę hartowni. Zakup dwóch dodatkowych centr obróbczych Hermle C400

2019