Frezowanie CNC

frezowanie cnc metali

Usługi frezowania CNC

Podczas frezowania – w przeciwieństwie do obróbki metalu za pomocą tokarki – obrabiany element pozostaje nieruchomy, a poruszają się usuwające naddatek materiału krawędzie tnące maszyny CNC. Tego rodzaju obróbka skrawaniem gwarantuje wyjątkową dokładność i powtarzalność nawet przy wykonywaniu elementów i części o bardzo złożonych kształtach – tym bardziej, że do realizacji usług z zakresu frezowania CNC firma Sacher wykorzystuje nowoczesne maszyny marki Haas i Hermle.

Firma Sacher podejmuje się zleceń wymagających zarówno obróbki stali i metali kolorowych, jak również tworzyw sztucznych. Podczas wykonywania indywidualnych, precyzyjnych projektów szczególnym atutem są umiejętności i doświadczenie pracowników, potrafiących skutecznie i sprawnie wykorzystać możliwości nowoczesnych frezarek CNC – w tym możliwość obróbki elementów nawet w pięciu osiach jednocześnie, co pozwala na uzyskiwanie wyjątkowo skomplikowanych kształtów.

Nowoczesny przemysł wymaga wykorzystania coraz bardziej skomplikowanych części, które da się uzyskać jedynie przy pomocy odpowiednich technologii. Dobrym tego przykładem jest frezowanie CNC. Dzięki włączeniu do procesu obróbki komputerowo sterowanych urządzeń numerycznych osiąga się należyty poziom precyzji, a to przekłada się na wysokiej jakości elementy oraz pełną powtarzalność. Nasz rozbudowany park maszynowy jest w stanie zrealizować dosłownie każdy projekt zakładający frezowanie materiałów. Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się temu, co mamy do zaoferowania w zakresie obróbki mechanicznej.

Na czym polega usługa frezowania?

Wytworzenie elementu o określonych kształtach i detalach odbywa się przy pomocy maszyny CNC. Na specjalnie przygotowanym do tego celu stole umieszcza się blok materiału, a następnie ustala się szczegóły obróbki. Mowa m.in. o wymiarach, płaszczyznach czy drobnych elementach na powierzchni, które muszą się pojawić. Usługi frezowania CNC realizuje się również poprzez dobranie odpowiedniego frezu oraz metody. W naszym parku maszynowym można zastosować zarówno przeciwbieżną, jak i współbieżną obróbkę. To dwa najważniejsze i najpopularniejsze sposoby.

Posiadamy wiele rodzajów frezów, w tym:

– walcowe,

– czołowe,

– walcowo-czołowe,

– tarczowe, kątowe,

– jednostronne

i tym podobne. Obsługuje je każda frezarka numeryczna.

Podstawą pracy są oczywiście profesjonalne frezarki CNC. O ile podczas toczenia tokarka pozostaje w jednym miejscu, to maszyna z frezami porusza się wokół bloku materiału. Dysponujemy markowymi maszynami Haas oraz Hermle, które szybko realizują opisany w programie CAD projekt. Najczęściej wykorzystuje się obrabiarki o 3 osiach, ale na naszym wyposażeniu znajduje się także frezarka 5 osiowa. W efekcie nie mamy żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o frezowanie precyzyjne.

Jakiego rodzaju materiały poddajemy usłudze frezowania CNC?

Ze względu na wyjątkową dokładność osiąganą przez obrabiarki CNC, stosuje się je przede wszystkim w celu uzyskania kształtów z metali. Najczęściej jest to stal. Cechuje się ona dużą twardością, co jednak nie przeszkadza posiadanym przez nas urządzeniom w precyzyjnej obróbce. Frezowanie stali nierdzewnej obejmuje także związane z nią grupy materiałowe, jak np. austenityczne czy żaroodporne. Do tego dochodzi stal konstrukcyjna, hartowana, sprężynowa i wiele innych.

Frezarka CNC do metalu bez problemu obsługuje również bloki żeliwne (białe, szare, czarne), aluminium i jego stopy, wolfram, molibden lub magnez. Możliwe jest też frezowanie miedzi, superstopów niklu czy tytanu, a także różnego rodzaju kompozytów (zwłaszcza tworzyw termoplastycznych oraz termoutwardzalnych). To jednak nie wszystko. Poddamy specjalnej obróbce nawet naturalny, stosunkowo miękki surowiec, jakim jest drewno. Jak więc widać, markowa frezarka CNC jest naprawdę wszechstronnym urządzeniem, które można wykorzystać na niemal dowolnym materiale.

Jakie kształty można osiągnąć dzięki frezarce CNC do metalu?

Pod tym względem nie ma wielu ograniczeń. Frezowanie CNC aluminium i pozostałych materiałów pozwala uzyskać nawet najbardziej skomplikowane kształty. Jednak najważniejszą zaletą obróbki jest tworzenie na formach wyjątkowo szczegółowych detali. Frezowanie otworów w metalu to zaledwie część tego, co da się wytworzyć po opracowaniu dobrego projektu. Na powierzchni elementu mogą pojawić się np. kanaliki czy wyżłobienia, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania maszyn. Oprócz tego frezowanie 3D pozwala zaokrąglić krawędzie lub stworzyć fantazyjne wzory.

Dzięki temu frezowanie w metalu jest chętnie wykorzystywane w przemyśle ciężkim i chemicznym, a nawet spożywczym. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba stworzenia elementów o niestandardowych wymiarach, kształtach czy detalach. CNC frezowanie jest w związku z tym popularne także w branży reklamowej, która potrzebuje precyzyjnie wykonanych elementów o doskonałym wyglądzie. A proponowana przez nas metoda cechuje się naprawdę wysokimi walorami estetycznymi.

Kiedy frezowanie metalu znajduje swoje zastosowanie?

Obróbka skrawaniem wydaje się na pierwszy rzut oka niezwykle przydatna przy detalicznej produkcji. Jest to prawdą. Frezowanie aluminium prototypów, form wtryskowych, matryc, elektrod czy tłoczników to najczęściej realizowane zlecenia w tym zakresie. Produkcja narzędzi wymaga odpowiedniej precyzji, a to z kolei wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Dlatego skrawanie jest niezastąpioną metodą.

Czytaj więcej

Jednak frezowanie CNC stali charakteryzuje się też perfekcyjną powtarzalnością. A to pozwala skrócić czas produkcji seryjnej. Korzystają z tego zwłaszcza te przedsiębiorstwa, które posiadają skomplikowane maszyny potrzebujące nieustannej modernizacji wraz z rozwojem branżowych technologii. Ponadto frezowanie metalu jest niezastąpione w produkcji masowej. Dobrym przykładem firm zainteresowanych tego typu obróbką skrawaniem są zakłady motoryzacyjne. Nawet najprostszy model samochodu czy modelu składa się z setek, jeśli nie tysięcy części o drobnych detalach, które najłatwiej – i najszybciej – osiągnąć poprzez frezowanie materiałów.

 

Jakie korzyści niosą za sobą nasze usługi frezowania?

Nasz park maszynowy jest bezkonkurencyjny pod wieloma względami. Przede wszystkim pozwala na wykonanie praktycznie dowolnego projektu. Z przyjemnością podejmiemy się każdego wyzwania. Frezowanie w aluminium i innych materiałach jest w pełni powtarzalne, a co więcej, niezwykle szybkie w porównaniu do tradycyjnych metod. Możemy więc wytworzyć wiele elementów o dokładnie takich samych parametrach w ekspresowym tempie. Wycena zleceń odbywa się w sposób indywidualny.

Zapraszamy do dołączenia do grona zadowolonych klientów naszego przedsiębiorstwa. Nasz zakład obróbki metali z pewnością spełni wszelkie oczekiwania. Aby dowiedzieć się więcej na temat współpracy w zakresie frezowania precyzyjnego, zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą telefoniczną lub pozostawienia wiadomości mailowej. Odpowiemy na każde pytanie, a także pomożemy w przygotowaniu najlepszego projektu.

frezowanie 3d
frezowanie cnc